Сайт на основно училище "Христо Ботев" град Мездра.          


ПОСТИЖЕНИЯ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ ОУ „ХРИСТО БОТЕВ”– гр.МЕЗДРА ОТ УЧАСТИЕ В ОЛИМПИАДИ И СЪСТЕЗАНИЯ ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2011/2012 ГОДИНА



Алекс Димитрова Филипова – І „в” клас:

50 т. на Национално състезание "Аз и буквите"

Валентина Валентинова Кръстева – І „в” клас:

43 т. на Национално състезание "Аз и буквите"


Теодор Цветанов Тодоров – І „в” клас:

49 т. на Национално състезание "Аз и числата"


класен ръководител: Гинка Кръстева


Анна Красимирова Митова – ІІ „б” клас – класирана на:

І място на Национално състезание "Аз рисувам"
І място на Национално състезание "Аз, природата и светът"
46 т. на Национално състезание "Аз общувам с Европа"
37 т. на Национално състезание "Аз и числата"
І място на Национално финално състезание


Каролина Костадинова Тошева - ІІ „б” клас

47 т.на Национално състезание "Аз и буквите"
46 т. на Национално състезание "Аз, природата и светът"
33 т. на Национално състезание "Аз и числата"


Стефани Красимирова Кръстева – ІІ „б” клас

І място на Национално състезание "Аз общувам с Европа"


Владислав Андреев Андров – ІІ „б” клас

І място на Национално състезание "Аз, природата и светът"


Сара Георгиева Зафирова – ІІ „б” клас

ІІІ място на Национално състезание "Аз, природата и светът"


Дарина Цветанова Мишева – ІІ „б” клас

35 т. на Национално състезание "Аз общувам с Европа"


Каролина Цветанова Петкова – ІІ „б” клас

44 т. на Национално състезание "Аз общувам с Европа"


Моника Емилова Велчева – ІІ „б” клас

ІІІ място на Национално състезание "Аз рисувам"


класен ръководител: Росица Лакова

преподавател по английски език:Соня Йотова


Хрисита Искренова Дакова – ІІІ „а” клас – класирана на:

І място на "Национално финално състезание"


Иван Николаев Миленков – ІІІ „а” клас – класирана на:

І място на Национално състезание "Аз общувам с Европа"


Виолета Петрова Миловска – ІІІ „а” клас – класирана на:

І място на Национално състезание "Аз общувам с Европа"


класен ръководител: Светла Маринова

преподавател по английски език:Соня Йотова


Класирани на Национален конкурс "Аз и моето колело":

Михаил Радославов Коцев
Любомир Мишовски
Александрина Веселинова
Любослав Атанасов
Силвия Стоянова
Иван Миленов
Божидара Валентинова
Мадлен Иванова


Национален конкурс за рисунка "Аз и моите детски мечти" Константин Росенов Умарски



Национална олимпиада за ІV клас Михаил Радославов Коцев - отлично представяне на Национален финален кръг


Математическа олимпиада - ІV клас - Областно ниво І място - Михаил Радославов Коцев

Национално математическо състезание "Иван Салабашев" ІІ място - областно ниво - Михаил Радославов Коцев


Любомир Мишовски - 50 т.
Александрина Веселинова - 48 т.

Национално състезание "Аз рисувам"


Милица Пламенова - 50 т.
Константин Умарски - 50 т.
Любомир Мишовски- 50 т.
Денис Пламенов- 50 т.
Александрина Веселинова - 48 т.

Национално състезание "Аз, природата и светът"


Михаил Радославов - 50 т.
Алексия Вачева- 46 т.
Иван Миленов - 42 т.

Национално състезание "Аз общувам с Европа"


Иван Миленов - 38 т.
Константин Умарски - 35 т.
Лора Тошкова - 32 т.

Национално състезание "Аз и числата"


Денис Пламенов- 50 т.

Национално състезание "Аз и буквите"


Национален кръг на състезание за начален етап

Денис Пламенов- 50 т.
Любомир Мишовски - 50 т.


класен ръководител на ІV-а клас: Валерия Иванова

преподавател по английски език:Соня Йотова


Ветина Миленова Венкова – 5 „а” клас – класирана на:

ІІ място с Отличен 5,75 на Областния кръг на олимпиадата по БЕЛ

преподавател по БЕЛ:Марияна Йорданова

Нина Детелинова Котова – 6 „а” клас – класирана на:

ІІІ място с Отличен 5,50 на Областния кръг на олимпиадата по БЕЛ

преподавател по БЕЛ:Христинка Иванова


Зорница Веселинова Златева – V „б” клас Математическо състезание „Иван Салабашев"” -ІІІ място

Цветелин Александров Сотиров – V „б” клас Математическо състезание „Европейско Кенгуру” - ІV място

Марио Цветомиров Данов – VІ „а” клас "Великденско състезание - І място

преподавател по Математика: Красимира Каменова

Йоана Ганкова Манчовска – V „б” клас Грамота за оригиналност в Национален кръг на състезание "ИТ Знайко +"

преподавател по ИТ: Анелия Миткова


Престижно класиране на Областен кръг - олимпиада по история и цивилизация

Руси Минев-7-б

Светла Ценовска - 7-б

Деметра Монова - 7-б

Денис Пламенов- 50 т.

Аделина Красимирова - 6-а

преподавател по История и цивилизация: Светла Кръстева